עכבר ארגונומי

מאז תחילת עידן המחשבים ובעיקר בשנים האחרונות, כשהם משמשים אותנו יותר ויותר, אנו יושבים מולם שעות רבות. זה יכול להיות סתם בשביל לשחק, זה יכול להיות בשביל לבדוק משהו באינטרנט ואלו שיושבים הכי הרבה הם אלו שעובדים מול מחשב. אם בעבר רוב העבודות היו עבודות פיזיות, עבודות שהצריכו תזוזה תמידית הרי שהיום חלק גדול מאותן העבודות עברו לזירה הווירטואלית. יותר ויותר אנשים עובדים מול מחשב שעות רבות, מה שיכול להגיע עד ל-10-12 שעות ביום מול המחשב. מי שיושב מול מחשב ובעיקר מי שעובד מול מחשב שעות מרובות, חייב בין השאר עכבר ארגונומי, עכבר שיסייע לו לשמור על בריאותו.

מהי ארגונומיה?

ארגונומיה היא ענף מחקרי שמטרתו היא להתאים את סביבת העבודה למשתמש האנושי. יש הבנה שפעולות מסויימות שאנו עושים במהלך העבודה לאורך זמן עלולות לגרום לנזק מצטבר וארגונומיה באה לתת פתרון יעיל לבעיות העתידיות הללו. הארגונומיה מתאימה את סביבת העבודה לעובד והופכת אותה לידידותית יותר בשבילו והיא עוסקת בממשק אדם – מערכת, אדם – מוצר ואדם – מכונה. כל מי שעובד מול מחשב חייב לדאוג לעצמו למוצרים שונים שהוקדשה להם חשיבה ועיצוב ארגונומיים, מוצרים כמו שולחן מחשב, כיסא למחשב וכפי שציינו גם עכבר ארגונומי/עכבר ורטיקלי. שימוש בעכבר מעלה את העומס השרירי ועם הזמן עלול לפגוע בפרק כף היד ולגרום לנזקים בלתי הפיכים.

איך בוחרים עכבר ארגונומי?

יש סוגים שונים של עכברים להם הוקדשה מחשבה רבה בעיצובם ובייצורם בכדי שיהיו ארגונומיים. יש עכברים שטוחים ורחבים עם הגבהה זוויתית של 45 מעלות, עכברים שמאפשרים ליד כולה להישען על העכבר מה שמוריד ממנה את העומס. בשימוש בעכבר, המטרה היא הפחתת השימוש בשרירי האמה ושימוש יתר בשרירי הזרוע והכתף, ועכברים מסוג זה נותנים את המענה לכך. יש עכברים שטוחים ורחבים ללא הגבהה זוויתית, עכברים שמתאימים לאנשים בעלי כף יד קטנה או גדולה מאוד והם מפעילים בעיקר את שרירי הכתף ושוב, מפחיתים את העומס מכף היד. יש סוגים נוספים של עכברים במחירים שונים, וכאלו שמתאימים לאנשים שונים בעלי מבנה כף יד אחר, אנשים שמאליים ואחרים.

השקעה ששווה המון!

מטבע הדברים, עכבר ורטיקלי איכותי שהושקעה בו מחשבה, הושקע בו מחקר ותכנון ארגונומי, יהיה עכבר יקר יותר מעכבר רגיל. אם אתם עושים שימוש קל עד בינוני על מחשב זה יהיה פחות קריטי אך עדיין, גם לכם כדאי להתאבזר בעכבר כזה. אם אתם מאלו שהעבודה שלהם היא מול מחשב ובעיקר אם אתם מאלו שעובדים שעות רבות מולו, אתם חייבים עכבר ארגונומי. זה אולי יעלה לכם יותר אך זו הוצאה חד פעמית (עכבר איכותי מחזיק שנים ארוכות) ובעיקר, תמנעו מעצמכם לא מעט כאבים ובעיות שעלולות לפגוע בכם וביעילות העבודה שלכם.

אביזרים

עכברים ורטיקליים

720 ₪

מק"ט: 550049

העכברים הטובים בעולם הם גם הנוחים ביותר.

עכבר ורטיקלי של חברת EVOLOENT הוא עכבר במנח של לחיצת היד שלנו לשלום אין טיבעי מזה. קיים במגוון צדדים ומידות לפי התאמת היד. 

צד ימין: 
מידה S מק"ט 550049 
מידה L מק"ט 550052
צד שמואל:
מידה S מק"ט 550070
מידה L מק"ט 550072
מחיר 720 ש"ח 

צד ימין :
מידה S מק"ט 550073
מידה L מק"ט 550076
צד שמואל:
מידה S מק"ט 550078
מידה L מק"ט 550080
מחיר 878 ש"ח 

מהי ארגונומיה?ארגונומיה משרדית הינה התאמה של סביבת המשרד, עבורך, בעיקר בעבודה מול מחשב, כדי לשמור על בריאותך ללא מוצרים ארגונומים אנחנו חשופים לפגיעות גופניות, מרמה קלה הגורמת כאב והעדרות מהעבודה ועד מחלות כרוניות כולל לחץ דם, לב וסכרת. הסיבה היא שכמו רבים גם אתם מבלים זמן ממושך מול המחשב במהלך שעות העבודה. 

גם את שעות הפנאי, אנו מבלים בישיבה על הספה, מול הטלויזיה או מסכים אחרים. רופאים אומרים שישיבה מעל 9 שעות ביום היא קטלנית. אנו יושבים בממוצע 9.3 שעות ביום…הפתרון מורכב מישיבה נכונה כאשר יושבים
ושילוב עם עמידה כדי לצמצם את שעות הישיבה ל-3 בלבד. שינוי שיכול להיות מתורגם לשנתיים נוספות בחיים!

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות