איך לבחור כסאות משרד?

המטרה המקורית של כיסאות הייתה בשביל שנוכל לשבת מידי פעם, בזמן האוכל, בזמן הפסקה מהעבודה, מול הטלוויזיה או בכל זמן אחר, אך היה מדובר אז על ישיבה קצרה.  בעידן המודרני, רבים מאתנו עובדים בעבודה "יושבנית", עבודה של שעות ארוכת מול המחשב, מה שיכול להגיע גם ל-12 שעות ביום ואף יותר. רובינו בטוחים שעבודה כזו היא עבודה בטוחה, עבודה שלא מסכנת אותנו ולא תגרום לנו שום נזק, אך ההיפך הוא הנכון. דווקא עבודה אל מול מחשב שעות ארוכות, עבודה בכפיפה קדימה, עשויה להיות מקור ללא מעט בעיות גב וצוואר. מעבר לבעיות אורטופדיות, מחקרים רבים מדברים על הקשר בין ישיבה ממושכת לבין מחלות שונות כמו: מחלות לב, סוכרת, דלקות שונות ובעיות אחרות ומה שיכול להפחית מהסיכונים הללו ובעיקר אלו האורטופדיים, הוא שימוש בכיסאות ארגונומיים.

היום, שלא כמו בעבר, מרבית העבודות של כל עסק, לא מתנהלות בשטח, אלא במשרד ובעיקר מול המחשב. בנוסף ל שעות העבודה הרבות, יש לא מעט עובדים שמוצאים את עצמם במצב של ישיבה 10-12 שעות ואף יותר מזה, מה שמצביע על נחיצותו של כסא איכותי למשרד. ישיבה לא נוחה גוררת כאבי גב וצוואר ובעיות בריאות נוספות, והיום כל המחקרים מוכיחים שסביבה ארגונומית שתוכננה היטב, משפיעה על בריאותו של העובד ועל איכות העבודה המתבצעת כמו גם התפוקה.

משרד שישקיע בציוד איכותי ובתוכו כסאות משרד נוחים, יזכה לעובדים בריאים יותר עם פחות ימי מחלה, עובדים ללא פריצות דיסק, שרירי צוואר תפוסים ובעיות נוספות. הנה כמה טיפים לבחירת כסאות משרד:

טיפים

 • עיצוב – רגע לפני שניגע בבריאות ובנוחות חשוב לתת את הדעת גם לעיצוב. משרד שמשקיע בעיצוב ובמראה שלו ורוצה לשדר קו מסוים, צריך לשמור על אותו הקו גם בכל מה שקשור למראה הכיסאות במשרד. הקפידו להתאים את הכיסאות לשאר הציוד במשרד.
 • חומר הגלם – כסאות משרד מיוצרים מחומרי גלם שונים – חשוב לבחור חומר גלם חזק ויציב ואלומיניום יצוק הוא דוגמא טובה לכך.
 • הספוג – הישיבה על הכיסא תהיה ככל הנראה ישיבה של שעות רבות בכל יום, וחשוב שהספוג עליו יושבים יהיה ספוג איכותי שלא מאבד מצורתו גם לאחר ישיבה ממושכת.
 • בוכנות – חלק מכיסאות המשרד מגיעים עם אופציה להעלאה והורדה של גובה הכיסא באמצעות בוכנות. בוכנות שאינן עמידות ואינן איכותיות יחזיקו מעמד זמן קצר בלבד, בעיקר אם היושב על הכיסא משחק איתן לא מעט, ואם לא ייעשה בהן שימוש סביר, יש להניח שהכיסא כולו ייצא מכלל שימוש.
 • בדי הריפוד – כחלק משמירה על מראה נקי של המשרד חשוב שגם בדי הריפוד יהיו בדים איכותיים ששומרים על המראה שלהם גם לאחר שימוש ארוך.
 • הידיות – רוב כיסאות המשרד הם כסאות עם משענות יד בשני הצדדים וגם הן צריכות להיות נוחות למשתמש. חשוב לבחור ידיות מצופות במשטח רך.
 • כסאות אורתופדיים – אם אתם רוצים להשקיע קצת יותר ולקבל תמורה מלאה על הכסף שלכם, ולספק לעובדים במשרד כסאות משרד איכותיים במיוחד, אתם יכולים לרכוש כסאות אורתופדיים. כסאות אלו מעניקים תמיכה מלאה לגב ולאגן ויש להם מנגנון שניתן באמצעותו להתאים את הישיבה לכל אחד ואחד, בהתאם לממדי הגוף שלו.

בחירת כסאות ארגונומיים

הנה כמה דברים שחשוב לתת עליהם את הדעת בכדי לעשות את הבחירה הנכונה, ועל מנת שהכיסא לא יהיה נוח רק בבדיקה קצרה, אלא גם שיענה על הדרישות הארגונומיות:

 • נוחות – זה לא שהנוחות לא חשובה, היא חשובה מאוד, אך בכל הקשור לארגונומיה יש לנוחות הזו "זווית" אחרת. חשוב שהכסא יהיה כזה שניתן יהיה לעשות בו שימוש מול כל המושב, שהגוף ינצל כמה שיותר שטח בכדי להפחית את העומס מהגב התחתון. ישיבה ארוכה עם עומס מיותר תגרום מהר מאוד לכאבים ולאי נוחות.
 • זווית הגב – זווית הגב גם היא חשובה מאוד בכל מה שנוגע לארגונומיה. יש כסאות עם מצב קבוע שאי אפשר לשחק עם הזווית וכסאות ארגונומיים מאפשרים שינוי של הזווית בכדי שניתן יהיה להתאים את הזווית לנוחות המשתמש.
 • גובה הכסא – גובה הכסא קריטי בכל מה שקשור לעבודה נכונה מול מחשב. בבחירת כסא למחשב חשוב לבחור כסא עם מנגנון פנאומטי, מנגנון שיאפשר לכם לשנות את גובה הכיסא אל מול השולחן. מנגנון כזה שעובד בפשטות וביעילות גם יאפשר לכל אחד אחר לשנות את גובה הכסא, ולכם הוא יאפשר להחזיר את המצב לקדמותו בהתאם לנוחות שלכם.
 • משענות יד – עבודה מול מחשב מערבת גם את הידיים ומעמיסה עליהן לא מעט מה שיכול לגרום נזק עם הזמן. משענות ידיים אמורות לתת לזרועות לנוח ומאפשרות לחלק את העומס בין כל חלקי הידיים.

אין ספק שכסא ארגונומי הוא חובה עבור כל מי שיושב שעות ארוכות מול מחשב או בכלל. הוא ייתן פתרון מצוין ויאפשר עבודה יעילה ונוחה יותר.

דברים חשובים נוספים

עוד כמה דברים חשובים בכל הנוגע לכיסאות המשרד. חשוב לבחור גם משטח מחוספס שיהיה תחת הכיסא אם יש מתחתיו רק רצפה ולא שטיח מקיר לקיר, מכיוון שללא משטח כזה, הכיסא יתרחק כל הזמן מהשולחן,מה שיגרור בעיות גב וצוואר. חשוב כמו כן לוודא את יציבותו של הכיסא ואת חוזקו, כמו גם את החיבורים בין החלקים השונים בו.

מהי ארגונומיה?

בשביל להבין מהם כסאות ארגונומיים חשוב להבין מהי ארגונומיה. ארגונומיה היא ענף מחקרי העוסק בהתאמת סביבת העבודה לעובד, עיצוב שלה בצורה כזו כך שהיא תסייע לעובד לשמור על בריאותו. יש מחקרים שונים בתחום ואביזרים שונים שעוצבו במיוחד, הכול למען שיפור סביבת העבודה והפיכתה לידידותית כמה שיותר.

שולחן עמידה

שולחן עמידה כמה נפח לדעתכם תופסים כאבי גב, כאבי צוואר ובעיות מפרקים בימי המחלה של עובדים? האם נפח העובדים שלא מגיעים לעבודה בגלל כאבים מעין

קרא עוד »

שולחן מחשב מתכוונן

עולם העבודה המודרני הוא עולם עם הרבה פחות פעילות ממה שהוא היה בעבר. חלק ניכר מהעבודות בעבר חייבו תזוזה אך היום בעידן האינטרנט בו התקשורת

קרא עוד »

כסא ארגונומי למחשב

כסא ארגונומי למחשב במחקר שנעשה לפני כמה שנים בכ-30 מדינות שאחת מהן היא ישראל התברר שלפחות 1 מתוך 10 אנשים סובל מכאבי גב או צוואר.

קרא עוד »

ריהוט ארגונומי

ריהוט ארגונומי פעם אנשים לא היו עובדים מהבית. מי שהיה עובד ממשרד היה קם בבוקר, מתארגן ויוצא אליו לשעות ארוכות. היום המונח "עבודה מהבית" מוכר

קרא עוד »

כסא מחשב אורטופדי

כסא מחשב אורטופדי יכול להיות שאתם עובדים כעצמאיים במשרד ויכול להיות שאתם עובדים בחברה כלשהיא. יכול להיות שאתם עובדים מהקיוביקל שלכם ויכול להיות שאתם עובדים

קרא עוד »

כסא מחשב אורטופדי

כסא מחשב אורטופדי יכול להיות שאתם עובדים כעצמאיים במשרד ויכול להיות שאתם עובדים בחברה כלשהיא. יכול להיות שאתם עובדים מהקיוביקל שלכם ויכול להיות שאתם עובדים

קרא עוד »
סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות