כסאות משרדיים

כל משרד חייב ריהוט וחייב שהוא יהיה ריהוט מרשים. בחירת ריהוט משרדי צריכה לקחת בחשבון את המראה שלו, את הרושם שהוא משאיר ללקוחות או לאחרים שמגיעים למשרד אך לא פחות חשוב מכך, צריך לקחת בחשבון נוחות ובריאות. אם נצרף את שתי המילים הללו ביחד נקבל מושג שהולך והופך למוכר יותר ויותר בשנים האחרונות והוא – הארגונומיה. ההבנה שבני האדם חייבים לתכנן את מה שמסביבם כך שהם יהיו נוחים ובעיקר לא יזיקו לבריאות מחלחלת בשנים האחרונות וזה נוגע למוצרים, לפריטים שונים ולריהוט. אחד מהאלמנטים החשובים ביותר במשרד הוא הכיסאות המשרדיים, כסאות שחייבים להיות ארגונומיים בשביל להקטין נזקים ואף למנוע אותם.

הנזקים בישיבה ממושכת

בעידן המודרני מה שמאפיין בעיקר את עולם העבודה הוא הישיבה הממושכת אל מול מחשב. זה לא משנה אם עובדים ממשרד או מהבית, שעות העבודה יכולות להיות 10-12 ואף יותר מזה. במהלך הישיבה הממושכת מול המחשב יש ירידה בזרימת הדם בגוף, יש לחץ על המותניים מה שמפחית עוד יותר את זרימת הדם לחלק התחתון של הגוף, יש לחץ על חוליות הצוואר ומשקל הגוף לוחץ על הגב כלפי מטה. ולא זו בלבד, אלא שישיבה ממושכת גם מגדילה את הסיכון למחלות שונות, מחלות כלי דם, מחלות לב, מחלת סוכרת מסוג 2 ואף סוגים שונים של סרטן. אז מה עושים? משתמשים בכיסאות משרדיים ארגונומיים, כסאות שמפחיתים את העומס על המפרקים ומסייעים בשמירה על הבריאות.

אם אתם עובדים מהבית שעות ארוכות בישיבה או שאתם מאבזרים את המשרד שלכם, אתם חייבים להשקיע בכיסאות משרדיים איכותיים וארגונומיים. הם אומנם יעלו לכם מעט יותר אך ההשקעה משתלמת וחוזרת פי כמה וכמה. היא מתבטאת בכך שתהיו פחות עייפים ויותר אנרגטיים וכך תהיו יותר אפקטיביים בעבודה וכן, גם תהיו פחות חולים.

עולם העבודה המודרני, הוא עולם שמתאפיין בין השאר בעבודה משרדית על מחשב. הסטטיסטיקות מדברות על אחוז גדול מהעובדים בישראל כמו גם בעולם היושבים אלפי שעות עבודה מול מחשב . עבודה מול מחשב יכולה להיות מהבית או מכל מקום אחר ובגלל שלא עובדים פיזית, התחושה היא כאילו מדובר על עבודה בטוחה, עבודה שלא יכולה לפגוע בגוף.

מסתבר שזו טעות גדולה מאוד ומסתבר שעבודה בת שעות רבות מול מחשב יכולה לגרום לנזקים גדולים אף יותר מעבודה פיזית. יש לא מעט מחקרים שמדברים על הקשר בין בעיות לב, סוכרת ובעיות רבות נוספות שקשורות בעבודה בישיבה ממושכת, והגדולה מכל אלו היא הנזק שנגרם לצוואר ולגב. שרירי הגב והצוואר נמצאים באותה תנוחה שעות רבות, יום אחרי יום, מה שעלול ליצור דלקות ובעיות שונות והאתגר כיום הוא אתגר ארגונומי, אתגר שמושקעת בו לא מעט מחשבה, על איך לפתור את הבעיה.

חשוב לשמור על כללים שונים בשביל לשמור על הגב והצוואר, והדבר הראשון הוא עבודה עם כסאות ארגונומיים, כסאות שתוכננו בשביל לתת את המענה הטוב ביותר בדיוק בשביל הבעיה הזו.

איך תבחרו כסאות משרד ארגונומיים ומה חשוב לוודא?

הנה כמה דברים שחשוב וכדאי לתת עליהם את הדעת, בשביל שתדעו שאתם בוחרים את הכיסאות הנכונים עבורכם או עבור העובדים במשרד שלכם:

  • גובה הכיסא – אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת כיסא משרדי ארגונומי אם לא החשוב ביותר. כדאי לבחור כיסא בעל מנגנון פנאומטי, מנגנון המאפשר שליטה על גובהו של הכיסא בשביל להתאים אותו בצורה הטובה ביותר. חשוב שהגובה הרצוי לכם יהיה כזה שניתן בו להניח את כפות הרגליים על הרצפה, ואם לא, תבדקו אם יש אפשרות להחליף את הבוכנה כך שניתן יהיה לשבת עם כפות הרגליים על הרצפה. עוד פתרון אפשרי: להניח מדרגה תחת כפות הרגליים כך שניתן יהיה להניח את הרגליים עליה.
  • משענות יד – חשוב לבחור כיסא ארגונומי עם משענות יד מתכווננות, כאלו שתוכלו להתאים לגובה שלכם ולגובה השולחן. גם זה פרמטר חשוב ביותר בשביל להפחית את העומס על מפרקי כף היד ובשביל שניתן יהיה לחלק את העומס הזה עם המרפקים והזרועות.
  • מושב נוח – חשוב לעשות שימוש בכל שטח המושב מכיוון שכמה ש"נשענים" יותר על המושב מורידים מהעומס על הגב התחתון, עומס שהולך והופך לכבד יותר ויותר ככל שעובדים זמן רב יותר.
  • כיוון זווית – כיסא ארגונומי צריך להיות גם כזה שניתן לשנות את זווית הגב בהתאם לנוחות מה שגם כן יתרום להפחתת העומס.

כסאות משרדיים ארגונומיים הם כבר לא מותרות אלא חובה בכל משרד או לכל אחד שעובד שעות ארוכות מול מחשב. כל המחקרים מדברים על ההבדל בין ישיבה לא נכונה והתוצאות שלה לבין ישיבה נכונה על כיסא ארגונומי והתועלות שהוא מביא עימו.

שולחן עמידה

שולחן עמידה כמה נפח לדעתכם תופסים כאבי גב, כאבי צוואר ובעיות מפרקים בימי המחלה של עובדים? האם נפח העובדים שלא מגיעים לעבודה בגלל כאבים מעין

קרא עוד »

שולחן מחשב מתכוונן

עולם העבודה המודרני הוא עולם עם הרבה פחות פעילות ממה שהוא היה בעבר. חלק ניכר מהעבודות בעבר חייבו תזוזה אך היום בעידן האינטרנט בו התקשורת

קרא עוד »

כסא ארגונומי למחשב

כסא ארגונומי למחשב במחקר שנעשה לפני כמה שנים בכ-30 מדינות שאחת מהן היא ישראל התברר שלפחות 1 מתוך 10 אנשים סובל מכאבי גב או צוואר.

קרא עוד »

ריהוט ארגונומי

ריהוט ארגונומי פעם אנשים לא היו עובדים מהבית. מי שהיה עובד ממשרד היה קם בבוקר, מתארגן ויוצא אליו לשעות ארוכות. היום המונח "עבודה מהבית" מוכר

קרא עוד »

כסא מחשב אורטופדי

כסא מחשב אורטופדי יכול להיות שאתם עובדים כעצמאיים במשרד ויכול להיות שאתם עובדים בחברה כלשהיא. יכול להיות שאתם עובדים מהקיוביקל שלכם ויכול להיות שאתם עובדים

קרא עוד »

כסא מחשב אורטופדי

כסא מחשב אורטופדי יכול להיות שאתם עובדים כעצמאיים במשרד ויכול להיות שאתם עובדים בחברה כלשהיא. יכול להיות שאתם עובדים מהקיוביקל שלכם ויכול להיות שאתם עובדים

קרא עוד »
סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות