כיסא מחשב אורתופדי לשימה על יציבות הגוף

אם אתם מאלו שיושבים שעות ארוכות מול מסך המחשב סביר להניח שאתם מכירים את זה. לאחר כמה שעות מתחילה תחושת אי נוחות בצוואר ומתחילים כאבי גב, ואלו יכולים להתחיל בכל פעם שיושבים מול המחשב או באופן רציף גם אחרי קימה ממנו.

העידן המודרני מתאפיין בלא מעט יתרונות וחלק מהם נוגעים לעולם העבודה, עולם שהשתנה מן הקצה אל הקצה עם האפשרות לתקשר מכל מקום בקלות ולנהל את העבודה בלי צורך נוסף מעבר למחשב וחיבור לאינטרנט. החיסרון בכך הוא הישיבה שעות ארוכות שרובינו יושבים מול המסך, שעות בהן אנו גורמים לעצמינו לאט לאט נזק ולעיתים לוקח שנים עד שאנו מרגישים בכך. גם מי שלא עובד באמצעות המחשב עושה בו שימוש נרחב, אם לשם הנאה ואם לשם לימודים או לכל מטרה אחרת, ואם לא נדאג לשמירה על הגוף שלנו ולישיבה מתאימה, הכאבים לא יאחרו לבוא.

אס מה הפתרון? הפתרון הוא כיסא מחשב אורתופדי או מה שקרוי היום – ארגונומי, כיסא שמספק תמיכה לגב ולצוואר וניתן להתאים אותו לממדי הגוף.

דברים שחשוב שיהיו בכיסא אורתופדי

כיסא אורתופדי – ארגונומי כולל כמה מרכיבים שהופכים אותו לכזה, כיסא חזק ואיכותי שמספק את התמיכה הרצויה. הנה כמה דברים שחשוב שהוא יכלול:

  • ריפוד – כיסא מחשב אורתופדי צריך להיות עם ריפוד מבד אוורירי, בד נושם בכדי שתהיה סירקולציה של אויר. כיסאות עם בדים אטומים גורמים להזעת ייתר.
  • כיוונון – כיסא אורתופדי צריך להיות מתכוונן, צריך להיות כזה שניתן להתאים אותו לגודל הגוף של המשתמש וכזה שיכול לגדול עם הילד.
  • מושב מרשת או מספוג – כיסא אורתופדי יכול להגיע עם מושב מרשת או מספוג. אם מדובר על כיסא עם מושב רשת, הוא יהיה אוורירי יותר ויתאים את עצמו לגופינו טוב יותר ואם הוא יהיה מספוג, חשוב לבחור בספוג קשיח בכדי שהוא יחזיק מעמד שנים ארוכות ולא יישחק מהלחץ עליו.
  • משחק עם זווית הגב – רבים מאתנו רוכנים קדימה במהלך הישיבה מול המחשב מה שלא בריא לגב שלנו אך אם כבר רוכנים כך כדאי שהמשענת תנוע אתנו ותמשיך לתמוך בגב. כיסא מחשב אורתופדי הוא כיסא עם משענת מתכווננת בזוית רחבה.
  • עם או בלי גלגלים – חשוב שלכיסא יהיו גלגלים גם בשביל נוחות התנועה בחלל וגם בשביל תנועת הגוף ובשביל לעודד תזוזה. חשוב גם שיהיה משטח מחוספס תחת הכיסא בכדי שהוא לא יזוז בניגוד לרצון שלנו מה שיגרום להישענות בלתי רצויה קדימה.
  • הנמכת הידיות – חשוב שניתן יהיה להנמיך את הידיות מתחת השולחן בכדי לא לשבת רחוק ממנו אם יותר נוח ככה.

כיסא אורתופדי למחשב הוא חובה עבור כל מי שמבלה שעות ארוכות מול המסך, בשביל לשמור על יציבה נכונה ובשביל לתמוך באיברים הרלוונטיים השונים.

שולחן עמידה

שולחן עמידה כמה נפח לדעתכם תופסים כאבי גב, כאבי צוואר ובעיות מפרקים בימי המחלה של עובדים? האם נפח העובדים שלא מגיעים לעבודה בגלל כאבים מעין

קרא עוד »

שולחן מחשב מתכוונן

עולם העבודה המודרני הוא עולם עם הרבה פחות פעילות ממה שהוא היה בעבר. חלק ניכר מהעבודות בעבר חייבו תזוזה אך היום בעידן האינטרנט בו התקשורת

קרא עוד »

כסא ארגונומי למחשב

כסא ארגונומי למחשב במחקר שנעשה לפני כמה שנים בכ-30 מדינות שאחת מהן היא ישראל התברר שלפחות 1 מתוך 10 אנשים סובל מכאבי גב או צוואר.

קרא עוד »

ריהוט ארגונומי

ריהוט ארגונומי פעם אנשים לא היו עובדים מהבית. מי שהיה עובד ממשרד היה קם בבוקר, מתארגן ויוצא אליו לשעות ארוכות. היום המונח "עבודה מהבית" מוכר

קרא עוד »

כסא מחשב אורטופדי

כסא מחשב אורטופדי יכול להיות שאתם עובדים כעצמאיים במשרד ויכול להיות שאתם עובדים בחברה כלשהיא. יכול להיות שאתם עובדים מהקיוביקל שלכם ויכול להיות שאתם עובדים

קרא עוד »

כסא מחשב אורטופדי

כסא מחשב אורטופדי יכול להיות שאתם עובדים כעצמאיים במשרד ויכול להיות שאתם עובדים בחברה כלשהיא. יכול להיות שאתם עובדים מהקיוביקל שלכם ויכול להיות שאתם עובדים

קרא עוד »
סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות