כסא מחשב אורטופדי

יכול להיות שאתם עובדים כעצמאיים במשרד ויכול להיות שאתם עובדים בחברה כלשהיא. יכול להיות שאתם עובדים מהקיוביקל שלכם ויכול להיות שאתם עובדים מהבית. מה שבטוח הוא שאתם עובדים לא מעט מול מחשב. עולם העבודה של היום שונה בתכלית מעולם העבודה של פעם והיום הוא עולם וירטואלי יותר, עולם בו המחשב משחק את התפקיד המרכזי ביותר בו. ישיבה מול מחשב יכולה להיות ישיבה קצרה במידה ואתם רק נכנסים אליו מידי פעם, אך אם אתם עובדם בעבודה משרדית, אתם נמצאים מול המחשב 8-12 שעות בכל יום ולעיתים הרבה יותר מזה.

הבעיות בישיבה ממושכת

ישיבה מול מחשב בכסא שאינו עונה על הדרישות האורטופדיות, יכולה לגרום נזק ככל שעובר הזמן. יש לחץ ועומס כבדים על הגב התחתון, על הגב העליון ועל שרירי הצוואר, והתוצאה – נזק שהולך ומצטבר עם הזמן. זה מתחיל עם כאבים קלים מידי פעם וממשיך עם כאבים עזים ולעיתים אף כאבים בלתי נסבלים שלא מאפשרים להמשיך ולשבת. ישיבה בכסא שאינו אורטופדי לאורך זמן גם לא נוחה בדרך כלל, וחוסר נוחות הוא גורם ישיר לחוסר יעילות. כשנבדקים הדברים ונשאלים עובדים שיושבים על כסא מותאם בזמן העבודה אל מול עובדים שיושבים בכסא שאינו מותאם, התשובות ברורות. אלו שיושבים על כסאות אורטופדיים מעידים על יכולת עבודה ארוכה ורציפה יותר, על ריכוז גבוה יותר ובסופו של דבר, על הספק גבוה יותר.

כסאות אורטופדיים מתקדמים

יש סוגים שונים של כסאות אורטופדיים, מהם מתקדמים יותר או פחות. יש כסאות שיש להם מנגנונים שונים שמאפשרים כיוונון נכון יותר של הכסא, יש כסאות עם משענת ראש אורטופדית. בבחירת כסאות כאלו חשוב להתייעץ עם מי שמבין בהם בכדי לעשות את הבחירה הנכונה ולא לבזבז סתם כסף.

כסאות ארגונומיים

עולם העבודה המודרני שונה בתכלית מעולם העבודה המסורתי. יש בו אלמנטים שונים שלא היו קיימים בעבר כשהעיקרי שבהם הוא הישיבה הממושכת. בעבר, רוב העבודות היו מתבצעות תוך כדי תנועה, עבודות פיזיות שכמעט ולא הצריכו ישיבה. כיום חלק ניכר מהעבודות מתבצעות בישיבה, מול מחשב ובמשך שעות ארוכות במהלך היום. ישיבה ממושכת מול מחשב וישיבה באופן כללי, גורמת ללא מעט נזקים פיזיים, נזקים שלא היו בעבר או לפחות לא בהיקף כפי שהוא היום. הפתרון לבעיות הללו או להפחתה שלהן היא כסאות ארגונומיים, כסאות שהותאמו לגוף האדם ומספקים את התמיכה הדרושה בכדי שהפגיעה תהיה כמה שיותר מזערית. הנה מספר סכנות בישיבה ממושכת, סכנות שגורמות בעיקר לכאבים ולעיתים אף לתוצאות חמורות יותר.

למה יש כאבים בישיבה ממושכת?

 • עומס ייתר על השלד – ישיבה ממושכת גורמת לעומס רב על השלד, עומס שיכול לגרום לבלט בחוליות הגב ואף לפריצת דיסק.
 • דלקות – כיסא רגיל שאינו כיסא ארגונומי לא מאפשר לשבת בצורה נכונה ובריאה. הבעיה היא שמתרגלים לתנוחה כזו ולא מרגישים איך אט אט הגוף נפגע וישיבה כזו עלולה לגרום לדלקות הן בגידים והן בשרירים.
 • ישיבה ללא תזוזה – ישיבה סטטית לאורך זמן גורמת ללא מעט בעיות. היא מקטינה את זרימת הדם מה שעלול עם הזמן לגרום לבעיות לב, סוכרת ומחלות נוספות ומחקרים אף מצאו את הקשר בין ישיבה סטטית ממושכת לבין סיכון לסוגים שונים של סרטן.
 • זרימת דם מועטה לחלק התחתון – ישיבה ממושכת עלולה ליצור לחץ על הרגליים והמותניים והתוצאה, זרימת דם חלקית ואיטית אל החלק התחתון של הגוף.

מהם כסאות ארגונומיים?

כסאות ארגונומיים אלו כסאות שתוכננו אם כן להקטין את הפגיעה הפיזית מישיבה ממושכת. יש לכיסאות הללו מספר מאפיינים:

 • גובה – גובה כיסא ארגונומי הוא דינאמי ומאפשר להגיע למצב של 90 מעלות עם הרגליים.
 • משענות ידיים – כיסא ארגונומי יהיה עם משענות ידיים ויאפשר להן לנוח ויחלק טוב יותר את משקל הגוף. משענות ידיים D4 למניעת כאבי מפרקים וזרועות, הידיות יוכלו לנוע ב-4 מישורים גובה\אופקית\אלכסונית\קדימה ואחורה. כל זאת בכדי לאפשר לזרועות תמיכה מקסימלית בכל מנח.
 • מושב מעוגל – הכוונה היא לקצה הקדמי של המושב שאמור להיות מעוקל כלפי מטה. עיקול כזה בכיסא ארגונומי יפחית את העומס מאחורי הירכיים והברכיים.
 • אפשרות לשינוי מנח הגב – כסאות ארגונומיים הם בעלי אופציה לשינוי מנח המשענת בכדי שניתן יהיה להתאים אותה לכל אדם בהתאם לנוחות שלו. כך הוא לא יישב שעות ארוכות ללא תמיכה בגב או במנח לא נכון ולא נוח.

תכונות של כיסא ארגונומי

 1. ריפוד ברשת אלסטית המפזרת את עומס משקל הגוף.
 2. תמיכה בחוליות הצוואר וסיוע להרפיית שרירי הצוואר והכתפיים בנשיאת משקל הגולגולת.
 3. תמיכה מלאה ואישית בחוליות גב תחתון 4L\5L הסובלות העיקריות והנושאות את משקל פלג הגוף העליון.
 4. תמיכה בירך בהתאמה אישית באמצעות מנגנון החלקה למושב.
 5. ריקלינר לרגליים מאפשר מנוחה טוטאלית לגוף בכל שעה משעות העבודה.

מאז שנכנס תחום הארגונומיה לחיינו הם נוחים יותר ובריאים יותר. ארגונומיה היא מדע העוסק בחקר הממשק בין האדם וסביבתו ומסייעת לייצר התאמה של אלמנטים שונים לצרכים שלנו. אם אתם יושבים שעות ארוכות במשרד או בבית מול מחשב על כיסא רגיל, כסאות ארגונומיים הם התשובה בשבילכם.

ארגונומיה מתקשרת בצורה ישירה לאורטופדיה והיא ענף שמתייחס לעיצוב של רהיטים ופריטים בצורה כזו שהם יהיו ידידותיים יותר למשתמש. בבחירת כסא ארגונומי חשוב קודם כל לוודא שניתן "לשחק" עם הגובה של הכסא, שניתן לשנות אותו בקלות ורצוי שזה יהיה עם מנגנון פנאומטי. בישיבה נכונה, כפות הרגליים צריכות לגעת במלואן ברצפה ואם לא, חשוב שתהיה מדרגה שניתן יהיה להניח עליה את הרגליים. בנוסף, כסא כזה צריך להיות עם משענות יד, משענות שמורידות מהעומס על פרק כף היד ומחלקות אותו גם עם הזרועות והכתפיים. עוד פרמטר חשוב בבחירת כסאות כאלו הוא האפשרות לשבת בצורה מלאה על הכסא, לנצל את כל השטח שלו על מנת להפחית מהעומס בגב.

כסא מחשב אורטופדי הוא לא מותרות, הוא חובה עבור כל מי שמעביר שעות ארוכות אל מול מחשב.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות