עולם העבודה המודרני הוא עולם עם הרבה פחות פעילות ממה שהוא היה בעבר. חלק ניכר מהעבודות בעבר חייבו תזוזה אך היום בעידן האינטרנט בו התקשורת היא בין מחשבים בעיקר ורוב העבודה מתבצעת ממשרדים, יש תופעה שנקראת "יושבנות ייתר".

יש שלל מחקרים על הנזקים שנגרמים מישיבה ממושכת, כמעט לכל איבר בגוף, ומעבר לנזקים הלא מורגשים יש את אלו שכן והם יוצרים כאבים ואי נוחות משמעותית.

המצב הוא עד כדי כך חמור שרבים מאתנו יושבים מול מחשב למעלה מ-10 שעות ביממה, שעות בהן אנו כמעט לא זזים למעט הפסקות מעטות ויש צורך בפתרונות ארגונומיים. אחד הפתרונות הארגונומיים היעילים ביותר הוא שולחן מחשב מתכוונן, שולחן שניתן "לשחק" עם הגובה שלו ולשנות אותו בקלות ובמהירות.

יתרונות השולחן המתכוונן

  • התאמה לעובדים בעלי גובה שונה – אם אתם מחפשים שולחן מחשב מתכוונן למשרד שלכם הוא יכול לשרת לאו דווקא אתכם אלא גם עובדים אחרים במשרד. אתם יכולים להתאים אותו לגובה שלכם ובעת הצורך, להתאים אותו לגובה של עובד אחר או עובד חדש לא נלקח בחשבון.
  • שינויי גובה תכופים – שימוש נכון בשולחן מחשב מתכוונן כולל שינוי של הגובה שלו לפעמים גם כמה פעמים ביום, מה שתורם משמעותית לזרימת הדם בגוף ולבריאות. שולחן מחשב מתכוונן ובעיקר שולחן מתכוונן חשמלי יספקו את המענה הרצוי ויאפשרו תנועתיות גם באמצע יום עבודה "יושבני".
  • שמירה על בריאות הגב – ישיבה ממושכת יכולה להשפיע משמעותית על הגב עד כדי פריצת דיסק חמורה, בעיקר כשהישיבה היא לא בגובה המתאים. שולחן מחשב מתכוונן מאפשר שינוי מהיר של גובה השולחן ושמירה מיטבית על הגב.

לשבת ולקום

מי שנכנס לחברות הייטק בשנים האחרונות, לא יכל לפספס את המחזה של לא מעט עובדים שעובדים בעמידה. זהו סוג של "טרנד" במקומות עבודה אבל ל"טרנד" הזה יש אסמכתאות רפואיות. עבודה בעמידה נחשבת לעבודה בריאה יותר בשל הפעילות המוגברת של הגוף, נחשבת לתזוזתית יותר וכזו ששומרת על הערנות של העובדים. עובדים רבים מדווחים על ריכוז רב יותר בעבודה בעמידה כמו גם על תפוקה רבה יותר וחברות ההייטק הן לא היחידות שאימצו את השיטה אלא הן רק היו הראשונות לזהות…

הפתרון היעיל ביותר הוא מעבר מישיבה לעמידה אחת לכמה זמן במהלך יום העבודה ושולחן מחשב מתכוונן מאפשר לעשות את זה. עם שולחן מחשב כזה אפשר לעבוד ביעילות רבה יותר ובעיקר, לעבוד בעבודה משרדית שנים רבות בלי לחוות כאבים ונזקים גופניים.

מה שהיה פעם נחלתם של יחידים, היום הוא נחלתם של רבים – הארגונומיה. תכנון ארגונומי נכון של סביבת העבודה הוא השקעה לטווח הרחוק, וגם אם הוא כרגע יוביל להוצאות מסוימות בטווח הרחוק הוא ימנע ימי מחלה, עובדים אפקטיביים פחות וכאבים ובעיות מה שכדאי מאוד לקחת בחשבון.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות