שולחן עמידה

כמה נפח לדעתכם תופסים כאבי גב, כאבי צוואר ובעיות מפרקים בימי המחלה של עובדים? האם נפח העובדים שלא מגיעים לעבודה בגלל כאבים מעין אלו מצדיק התייחסות רצינית ומתן פתרונות? כמה מאותם עובדים טוענים שמעבר לכאבים שפוקדים אותם ומפריעים להם להתנהל הם לא מספיק מרוכזים ואפקטיביים בחלק לא מבוטל של היום?

התשובה היא חד משמעית – בעיות שריר ושלד תופסים נפח לא קטן מבעיות הבריאות הקיימות בעולם העבודה, ויש לכך גם סיבה עיקרית – הישיבה הממושכת הלא נכונה אל מול מחשב שעות ארוכות וחוסר התזוזה של העובדים הללו הם אלו שגורמים לבעיות הללו.

היום כמעט כל בן אדם שני עובד ממשרד או מהבית. מה שפעם היה מתבצע ברגליים מתבצע היום על ידי האצבעות באמצעות כמה קליקים וחוסר התזוזה הזה לא מורגש וכך חולפים להם עוד ועוד ימי עבודה. אז מסתבר שלא חייבים לעבוד רק בישיבה אלא אפשר גם בעמידה, עם  שיכולים לשנות את גובהם במהירות ובקלות.

ההבדלים בין עבודה לישיבה ובין עבודה בעמידה

הנה כמה חסרונות שיש לעבודה ממושכת בישיבה. היא מחלישה את השרירים, שרירי העכוז והבטן, ושרירים אלו גם תומכים בגב ובהחזקה שלו את כל הגוף, היא מעלה את הסיכון למחלות שונות כמו סוכרת, ייתר לחץ דם, סוגים שונים של סרטן ומחלות אחרות, היא גורמת לכאבי גב וצוואר בגלל הלחץ המתמשך על החוליות מה שיכול גם להגיע לבלט או לפריצת דיסק, היא מפחיתה את כמות זרימת הדם לחלק התחתון של הגוף מה שמוביל להירדמות של הרגליים, ועוד שלל בעיות בריאותיות אחרות. עבודה בעמידה לעומת זאת לא חפה גם היא מסיכונים אך היא הרבה פחות מזיקה מישיבה ממושכת. היא מחזקת את שרירי העכוז והבטן מה שמסייע בתמיכה של הגב, היא מפחיתה את הסיכויים לחלות במחלות שונות, היא מגבירה את כמות זרימת הדם בגוף בכלל ובחלק התחתון שלו בעיקר.

הפתרון הטוב ביותר שמגדיל את אפקטיביות העבודה, את הריכוז וכמובן מקטין את הסיכונים הבריאותיים הוא עמידה וישיבה לסירוגין. כך הגוף נמצא בתנועה והוא פעיל ובריא יותר.

יש לא מעט מחקרים שבדקו את אפקטיביות העבודה בעמידה והתשובה היא חד משמעית – עבודה בעמידה מביאה תועלת רבה יותר ואפקטיביות העבודה עולה, כמובן שבמידה ומדובר על שולחנות איכותיים. שולחנות כאלו צריכים להיות שולחנות שניתנים להגבהה ולהנמכה בצורה פשוטה, צריכים להיות חזקים.

מנהלים? זה בדיוק מה שאתם צריכים

אם אתם רוצים שהעובדים שלכם ייעדרו פחות ואם אתם רוצים שהם ירגישו טוב ויעשו את עבודתם על הצד הטוב ביותר, שולחן עמידה עבור כל עמדה יכול להיות הפתרון האידיאלי. העובדים שלכם יודו לכם ואתם תיהנו מעובדים איכותיים יותר ומרוכזים יותר.

י.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות